Česky | Deutsch | English
Zámek Lednice spacer Zámecký Skleník spacer Akvárium Malawi spacer Minaret spacer Janův hrad

 Ceník:
 Trasa I - ZÁMEK - MINARET
 2,5 km, 25 min. (v jednom směru)

děti do 3 let: zdarma
děti do 15 let: 60 Kč
dospělí: 120 Kč
invalidé: 50% sleva
kolo, kočárek: 20 Kč
 Trasa II - MINARET - JANOHRAD
 4 km, 45 min. (v jednom směru)

děti do 3 let: zdarma
děti do 15 let: 70 Kč
dospělí: 140 Kč
invalidé: 50% sleva
kolo, kočárek: 20 Kč
 Kontakt:
adresa: 1. PLAVEBNÍ s.r.o.
21. Dubna 3, 691 44 Lednice
telefon: +420 603 516 358
e-mail: info@1plavebni.cz
www.plavby-lednice.cz

Plavby zámeckým areálem

Zámecký park v Lednici je nádherný a rozlehlý. Pro někoho snad až příliš velký - dostat se z místa A do místa B zabere trochu času a jste-li zvyklí na neustálé přemisťování se za pomoci dopravních prostředků, tak i námahy. Jenže: je-li místem A zámek Lednice a místem B Minaret nebo Janův hrad (nebo postupně obojí), nabízí se lákavá alternativa!

Plavba na loďkách

Zámecký park v Lednici křižuje řeka Dyje. Lidská ruka ji přetvořila podle svých představ, tak je tu dnes vodní systém vhodný k splavování. Od zámku se příjemným způsobem dostanete k Minaretu, odkud lodičky pokračují směrem k umělé romantické zřícenině Janův hrad. Nejlepší je nechat se jedním směrem vézt a zpátky dojít pěšky (obzvlášť absolvujete-li trasu Zámek - Minaret, která je o polovinu kratší).

Pozvání k romantické plavbě zámeckým areálem a lužním lesem, bývalým panstvím rodu Lichtenštejnů, přijaly již tisíce návštěvníků. Pravidelné plavby, provázené poutavým výkladem lodníků, probíhají od dubna do konce října (od roku 2006 v případě příznivého počasí i o zimních víkendech) na dvou trasách. První, kratší trasa nabízí nevšední pohledy na zámecký park a vede od přístaviště pod zámkem k šedesátimetrové rozhledně Minaret. Druhá, delší trasa vede od Minaretu meandry Staré Dyje a zachovalým lužním lesem k romantické umělé zřícenině Janův hrad.

Plavba na loďkách

Flotila 1. Plavební společnosti má pět osobních říčních lodí s celkovou kapacitou 110 osob. Tři motorové prámy Arnoštek, Lednice a Thaya, každý pro 18 cestujících. Dále historickou kanálovou loď Hans Adam pro 22 pasažérů a osobní loď Morava pro 32 cestujících.

Aktivnější turisti mohou plavby spojit s cyklistickými výlety za dalšími památkami a přírodními krásami Lednicko-valtického areálu i vyjížďkami v koňském sedle ve stopách Lichtenštejnů. Nebo to jednoduše projít po svých.

Rezervujte ubytování na tel.:
+420 412 554 286
Rezervace ubytování online.

Letové
ukázky dravců
Plavby
zámeckým areálem
Projížďka v kočáře
Zajímavosti
Okolní turistické cíle
map
Turistické informace
Akce

Doporučujeme ubytování

Hotel My Hotel
Cena od: 975 Kč os./noc
Hotel Garni 1.PLAVEBNÍ
Cena od: 845 Kč os./noc
Penzion Zámeček La Veneria
Cena od: 613 Kč os./noc
Hotel Apollon
Cena od: 700 Kč os./noc
Víte že…

Víte, že v lyžařském středisku Severák se drží sníh skoro nejdéle v celé republice? Působí tu tři lyžařské školy včetně profesionální školy snowboardingu, která využívá snowpark s řadou skokánků a překážek.